تشخیص عسل تقلبی

به چه عسلی تقلبی می گویند؟

تشخیص عسل تقلبی

در دنیای مدرن با آدمهای بی اخلاق و غیر مدرن هر روز شاهد تقلب های مدرن هستیم . عسل یکی از محصولاتی است که ناجوانمردانه خواستگاه این به اصطلاح سوداگران قرار گرفته است. به هر قیمتی … حتی با به خطر انداختن سلامتی و جان مردم تا سود کلانی از راه تولید عسل تقلبی به جیب بزنند. عسل تقلبی بدون دخالت زنبور عسل و در کارگاه های زیرزمینی و غیرقانونی توسط پاتیل های مخصوص تولید و روانه بازار می گردد. متاسفانه این تنها آزمایشگاه است که تشخیص می دهد که این عسل تقلبی است یا خیر.

عسل مصنوعی

مترادف قدیمی شربت قند معکوس است؛ مایعی که بوسیله روش ‌های شیمیایی تولید می‌ شود و ارتباطی با زنبورهای عسل ندارد. با این حال از لحاظ لغوی، عسل مصنوعی نوعی عسل تقلبی است.

باید اذعان نمود که هرگز این احتمال را در نظر نگرفته بودیم. عسل محصول فوق ‌العاده ‌ای است؛ چرا باید محصولی را بصورت مصنوعی تولید کنیم، در حالی که طبیعت به بهترین نحو آن را تولید می ‌کند؟

فهرست غذاهایی که در واقع تا مدت زیادی جزو غذاها محسوب نمی ‌شدند، عبارتند از: تخم مرغ، پنیر، خامه، شکلات تکه‌ ای، کارامل، خامه زده شده، کره بادام زمینی، بستنی، کره، سیب زمینی، شیر شکلات، آب پرتقال، شیره افرا، بیکن (گوشت نمک زده) و غیره. آیا بهتر نیست (حداقل برای سلامت روان خودمان) که این غذاها را نادیده بگیریم.

به هر حال، عسلی که شما هر روز می‌ خرید و در محصولات شیرینی ‌پزی ‌ها نیز مورد استفاده قرار می ‌گیرد، عسل واقعی نیست. عسلی که روی کیسه ‌های غلات درباره آن نوشته شده است، عسل واقعی نیست. تنها عسل واقعی که می ‌توانید خریدار کنید، عسلی است که بر روی شیشه آن عبارت «عسل خام» درج شده باشد و البته از جای معتبری تهیه کرده باشید

این عسل به شدت برای سلامتی مضر است که  از جمله آثار مخرب آن بدین شرح استک

بر هم زدن میزان ویتامین ها و املاح بدن

افزایش میزان قند خون

پوسیدگی دندان ها

کاهش حافظه

مشکلات پوستی

مشکلات گوارشی

مشکلات دوران بارداری و شیردهی و…

عسل ماهبد افتخار می کند که  وجدان کاری را از اجداد خود به ارث برده است. هرگز در عهد و میثاق خود با مردم بر سر تولید عسل طبیعی خیانت نکرده و نخواهد کرد.  هر زمان آماده است تا عسل خود را مورد راستی آزمایی قرار دهد.

فهرست